wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbiety, Marka
Informuj
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z nami, jakąś informacją, relacją, wydarzeniem.
Materiałów nie zamówionych Redakcja nie zwraca, a w przypadku ich publikacji zastrzega sobie prawo do dokonania adiustacji i zmian tytułów.
Nieczytelne znaki?Kliknij aby przeładować kod...
Wprowadż kod z obrazka:
21.09.2015

Fundacja "Klamra" w akcji

Dodał: RED.

21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji Fundacja Klamra malowała mural na osiedlu socjalnym Kabaty w Żywcu. Jest to jednocześnie zapowiedź Żywa Biblioteka Żywiecczyzny / Human Library Żywiec - wydarzenia jakie będzie miało miejsce 2 października 2015 w ZSME i w DeKaffe. Na fotografi Urszula Ziemska organizatorka Żywej Biblioteki w Żywcu!

Żywa Biblioteka Żywiecczyzny, odbędzie się 2 października 2015roku. Wydarzenie to dzieli się na dwa etapy - pierwsze z nich to spotkanie z uczniami w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Komisji Edukacji Narodowej, które skierowane jest do uczniów tej szkoły (w godzinach 10.50 - 14.05). Druga część tego wydarzenia będzie miała miejsce w kawiarni DeKafee przy ul Zamkowej 2, od godziny 15.00 do 20.00 i jest otwarta dla wszystkich chętnych.

Biblioteka ta jest niezwykła, gdyż rolę książek pełnią w niej ludzie, którzy są reprezentantami różnych grup mniejszościowych – narodowych, religijnych, światopoglądowych i tak dalej. Uczestnicy wydarzenia, tzw. Czytelnicy mogą w czasie wydarzenia „wypożyczyć” daną Książkę na 30 minut i porozmawiać z nią, zadając jej dowolne pytania.

Żywe Książki odwołują się do własnych doświadczeń, aby zastępować wiedzą myślenie stereotypowe. Żywa Biblioteka jest przestrzenią, gdzie poprzez zadawanie pytań, każda osoba ma szansę zweryfikować określony stereotyp a w konsekwencji zbudować kontakt społeczny, zaufanie i akceptację. Czytelnik/czka zostaje jednak sam/a z decyzją, na ile rozmowa zmieniła ich myślenie. 

Książki, które będzie można "wypożyczyć" w naszej Bibliotece, to Rom, Ślązak. Weganka, Feministka, Ateistka i Osoba transseksualna. Księgozbiór jednak nie jest zamknięty i cały czas zabiegamy o to, aby dla Czytelników było dostępnych jak najwięcej Żywych Książek. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do zainteresowania się tą metodą jak i naszym wydarzeniem.
Odsyłamy do naszej strony na facebook’u: www.facebook.com/ZywaBibliotekaZywiecczyzny
i do naszego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1072471032786794/. W załączniku przesyłamy także plakat wydarzenia. 

 

Czytany 1118 razy

Katalog firm i instytucji

  • Katalog firm
  • Instytucje publiczne
  • Dodaj do katalogu

NASI PARTNERZY